tymbark

W tym roku UKS Hattrick obchodzi 11 rok działalności i 10-cio lecie jako zarejestrowane stowarzyszenie kultury fizycznej. W tym czasie były już wicemistrzostwa województwa i w Tymbarku i w Orange Cup a także w Turnieju Orlika, do tego rokrocznie zwycięstwa w eliminacjach powiatowych i udział w finałach wojewódzkich, ale to rok 2018 zapamiętamy najdłużej. Nareszcie wygraliśmy finały wojewódzkie „Z podwórka na

stadion” i weźmiemy udział w finałach ogólnokrajowych na Stadionie Narodowym.

Droga do tego sukcesu nie była najprostsza, ciężkie boje rozpoczęły się już w fazie grupowej. Pierwszy mecz pomimo prowadzenia 3:1 przegrywamy 3:4 z Krapkowicami.  Drugi mecz to tylko remis 1:1 (pomimo prowadzenia) z Namysłowem i trzeci mecz o wszystko czekał nas z Orlikiem Prudnik, który w poprzednich latach już wygrywał finały. Mobilizacja zadziałała i od tego momentu nie straciliśmy już do końca nawet jednej bramki. Najpierw o wyjście z grupy pokonaliśmy Prudnik 3:0, później ćwierćfinał z Football Academy Opole kolejne 3:0, następnie w półfinale srogi rewanż z rywalem grupowym z Krapkowic i nasz ulubiony wynik 3:0. Finał z Chruścicami to już pewność w grze  i ukształtowana w ciężkich eliminacjach wiara w zwycięstwo – mecz pod kontrolą i radość po zwycięstwie 2:0.

To sukces bez precedensu – jeszcze nigdy reprezentanci Głuchołaz, w najpopularniejszej dyscyplinie jaką jest piłka nożna, nie awansowali do finału ogólnokrajowego największego turnieju dla dzieci „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku. Największą nagrodą dla dzieciaków jest wyjazd 29 kwietnia do Warszawy i możliwość obejrzenia na Stadionie Narodowym finału Pucharu Polski. Jednak nie zapomnimy po co głównie tam jedziemy. Będziemy godnie reprezentować Głuchołazy w sportowej walce z innymi mistrzami województw. Mamy nadzieję na dobry wynik.