Drukuj
Odsłony: 321

79294404 751327245344513 2356620393214640128 n

Po raz 23 do Głuchołaz przyjechali karatecy z województwa opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego i lubuskiego. Impreza pod nazwą Finał Opolskiej Ligi Karate Tradycyjnego oraz XXIII Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej w Karate Tradycyjnym zgromadziła ponad 200 zawodników z 15 klubów. Zawody odbyły się 08.12.2019r. w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach. Do Głuchołaz zawitały

następujące kluby:
1. Klub Karate Tradycyjnego NIDAN z Zielonej Góry
2. Akademia Budo i Rozwoju Osobowości z Zielonej Góry
3. Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław
4. Klub Karate Tradycyjnego SENTO-KAN z Chocianowa
5. Klub Karate tradycyjnego KOBU z Wrocławia
6. Klub Karate Tradycyjnego BUDOKAN Opole
7. Akademia Karate Tradycyjnego z Opola
8. Ośrodek Kultury z Byczyny
9. Klub Karate Tradycyjnego HIKARI z Oleśnicy
10. Klub Karate Tradycyjnego z Wołczyna
11. Kluczborski Klub Karate Tradycyjnego
12. Klub Karate Tradycyjnego z Wielunia
13. Wrocławski Instytut Karate Tradycyjnego
14. Akademia Karate Głuchołazy
15. Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego – organizator turnieju.
Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Pan Piotr Wach, Wiceburmistrz Głuchołaz Pan Roman Sambor, którzy życzyli wszystkim zawodnikom udanych startów w turnieju i wiele sukcesów oraz Prezes Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego Pan Arkadiusz Bukała, który odkreślił, że Opolską Ligę Karate Tradycyjnego swoim patronatem objął Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła, a współorganizatorami opolskiej ligi są: Opolski Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego, Kluczborski Klub Karate, Akademia Karate Tradycyjnego Opole i Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego. Po oficjalnym otwarciu wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego w 2019 roku. Byli to: Bartosz Zamojski, Alan Krafczyk, Michał Zamojski i Bartłomiej Zabiegała. Po krótkiej wspólnej rozgrzewce poprowadzonej przez instruktora GKKT sensei Agnieszkę Maciejczyk (zdobywczynię złotego medalu w Pucharze Polski w Karate Tradycyjnym), zawodników odwiedził Mikołaj, który obdarował wszystkich zawodników słodyczami. Turniej oceniali sędziowie w następującym składzie :
1. Zbigniew Sitarz 6 DAN - sędzia główny zawodów
2. Mirosław Kuciarski 6 DAN - sędzia planszowy
3. Dariusz Hejduk 4 dan – sędzia planszowy
4. Wiesław Olewicz 3 DAN – sędzia planszowy
5. Anna Koper 3 DAN – sędzia planszowy
6. Rafał Panaszek 3 dan – sędzia planszowy
7. Michał Sitarz 3 dan – sędzia planszowy
8. Janusz Berliński 3 dan – sędzia planszowy
9. Bogusław Czarny 2 DAN - sędzia planszowy
10. Klaudia Kołodziej 1 dan – sędzia planszowy
11. Agnieszka Maciejczyk 1 DAN - sędzia techniczny
12. Adrian Kowalski 1 DAN – sędzia techniczny
Turniej rozgrywany był w dwóch konkurencjach KATA i KUMITE z podziałem na chłopców i dziewczęta, stopnie uczniowskie (kyu) oraz wiek.
Wyniki końcowe:
Kategoria 7 lat i młodsi dziewcząt
Konkurencja kihon
I miejsce Laura Bukała CKT Wrocław
II miejsce Maja Szpak Głuchołaski KKT
III miejsce Wiktoria Gala Głuchołaski KKT
III miejsce Natalia Żak Głuchołaski KKT
Kategoria 7 lat i młodsi dziewcząt
Konkurencja kihon
I miejsce Szymon Tabiś Głuchołaski KKT
II miejsce Jan Sojka Głuchołaski KKT
III miejsce Franek Zabiegała Głuchołaski KKT
Kategoria 7 lat i młodsi dziewcząt (9-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Michalina Koper HIKARI Oleśnica
II miejsce Liliana Łobos Kluczborski KK
III miejsce Zuzanna Bojęś CKT Wrocław
III miejsce Aleksandra Jabłońska AK Głuchołazy
Kategoria 7 lat i młodsi chłopcy (9-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Cyprian Stachowiak ABiRO Zielona Góra
II miejsce Michał Warzecha NIDAN Zielona Góra
III miejsce Antoni Glinny Kluczborski KK
III miejsce Borys Błaszczok Kluczborski KK
Kategoria 8-9 lat dziewcząt (9-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Nina Kluczyńska CKT Wrocław
II miejsce Helena Smaga Kluczborski KK
III miejsce Zofia Wróblewska SENTO-KAN Chocianów
III miejsce Amelia Wołkowicz SENTO-KAN Chocianów
Kategoria 8-9 lat chłopców (9-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Emil Bińczycki NIDAN Zielona Góra
II miejsce Wojciech Łukaszewski ABiRO Zielona Góra
III miejsce Antoni Stoparek HIKARI Oleśnica
III miejsce Miłosz Nyga HIKARI Oleśnica
Kategoria 8-9 lat dziewcząt (6-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Martyna Mączka Kluczborski KK
II miejsce Natalia Bednarz AKT Opole
III miejsce Amelia Błaszczok Kluczborski KK
III miejsce Roksana Tybura AKT Opole
Kategoria 8-9 lat chłopców (6-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Robert Lisowski HIKARI Oleśnica
II miejsce Wiktor Semeniuk NIDAN Zielona Góra
III miejsce Stanisław Nosol HIKARI Oleśnica
III miejsce Kryspin Sozański ABiRO Zielona Góra

Kategoria 10-11 lat dziewcząt (9-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Zosia Studzienna AK Głuchołazy
II miejsce Julia Pachura AK Głuchołazy
III miejsce Lena Lipińska AKT Opole
III miejsce Michalina Wolska NIDAN Zielona Góra
Kategoria 10-11 lat chłopców (9-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Bartosz Zamojski Głuchołaski KKT
II miejsce Kacper Juraszek AK Głuchołazy
III miejsce Michał Maciejewski AKT Opole
III miejsce Maciej Setlak AK Głuchołazy
Kategoria 10-11 lat dziewcząt (6-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Julia Kamińska KKT Wieluń
II miejsce Helena Gruszka ABiRO Zielona Góra
III miejsce Kaja Zygmunt CKT Wrocław
III miejsce Monika Jaroń HIKARI Oleśnica
Kategoria 10-11 lat chłopców (6-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Konrad Kałasznikow NIDAN Zielona Góra
II miejsce Łukasz Barczyk NIDAN Zielona Góra
III miejsce Kacper Kieroński-Ignaciuk AKT Opole
III miejcce Oskar Panaszek KK Kluczbork
Kategoria 12-13 lat dziewcząt (8-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Wiktoria Krycka NIDAN Zielona Góra
II miejsce Emilia Nyga HIKARI Oleśnica
III miejsce Antonina Ławicka AKT Opole
III miejsce Emily Wotzka AKT Opole
Kategoria 12-13 lat dziewcząt (8-7 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Wiktoria Krycka NIDAN Zielona Góra
II miejsce Emily Wotzka AKT Opole
III miejsce Magdalena Ząbek KOBU Wrocław
III miejsce Emilia Nyga HIKARI Oleśnica
Kategoria 12-13 lat chłopców (8-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Mateusz Stoparek HIKARI Oleśnica
II miejsce Alan Krafczyk Głuchołaski KKT
Kategoria 12-13 lat chłopców (8-7 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Mateusz Stoparek HIKARI Oleśnica
II miejsce Alan Krafczyk Głuchołaski KKT
Kategoria 12-13 lat dziewcząt (6-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Adrianna Kurzyńska HIKARI Oleśnica
II miejsce Aleksandra Kolenda CKT Wrocław
III miejsce Roksana Cieśla KKT Wieluń
III miejsca Aleksandra Trojanowska KKT Wieluń
Kategoria 12-13 lat dziewcząt (6-1 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Roksana Cieśla KKT Wieluń
II miejsce Adrianna Kurzyńska HIKARI Oleśnica
III miejsce Wiktoria Warzecha NIDAN Zielona Góra
III miejsca Aleksandra Trojanowska KKT Wieluń
Kategoria 12-13 lat chłopców (6-4 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Filip Nosol HIKARI Oleśnica
II miejsce Filip Firszt Kluczborski KK
III miejsce Dominik Garnek AK Głuchołazy
III miejsce Patryk Olchawa AK Głuchołazy
Kategoria 12-13 lat chłopców (6-4 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Patryk Olchawa AK Głuchołazy
II miejsce Filip Nosol HIKARI Oleśnica
III miejsce Adam Gawroński CKT Wrocław
III miejsce Tomasz Pietrzykowski AK Głuchołazy
Kategoria 12-13 lat chłopców (3-1kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Roch Kupczak CKT Wrocław
II miejsce Wojciech Krupacki KOBU Wrocław
III miejsce Stanisław Adamkiewicz AKT Opole
III miejsce Kacper Kiczak ABiRO Zielona Góra
Kategoria 12-13 lat chłopców (3-1kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Michał Janas Kluczborski KK
II miejsce Samuel Ćwiek AK Głuchołazy
III miejsce Stanisław Adamkiewicz AKT Opole
III miejsce Wojciech Krupacki KOBU Wrocław
Kategoria 14-17 lat grupa mieszana (9-6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Agnieszka Matuszak Głuchołaski KKT
II miejsce Michał Zamojski Głuchołaski KKT
Kategoria 14-15 lat dziewcząt (5-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Oliwia Karolewska KOBU Wrocław
II miejsce Oliwia Grygas AKT Opole
III miejsce Angelika Hulbój AK Głuchołazy
III miejsca Milena Marynowicz AKT Opole
Kategoria 14-15 lat dziewcząt (5-1 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Oliwia Grygas AKT Opole
II miejsce Oliwia Karolewska KOBU Wrocław
III miejsce Milena Marynowicz AKT Opole
III miejsca Aleksandra Pietrzykowska AK Głuchołazy
Kategoria 14-15 lat chłopców (5-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Maksymilian Klejn Kluczborski KK
II miejsce Szymon Mielnik Wrocławski IKT
III miejsce Miłosz Panaszek Kluczborski KK
III miejsce Jakub Karczmarzyk HIKARI Oleśnica
Kategoria 14-15 lat chłopców (5-1 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Mikołaj Adamski HIKARI Oleśnica
II miejsce Maksymilian Klejn Kluczborski KK
III miejsce Jakub Kowalski HIKARI Oleśnica
III miejsce Paweł Buhl AKT Opole
Kategoria 16-17 lat dziewcząt (5-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Hanna Sobkowiak HIKARI Oleśnica
II miejsce Anna Chałupczyńska OK Byczyna
III miejsce Kinga Lachowicz NIDAN Zielona Góra
Kategoria 16-17 lat dziewcząt (5-1 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Hanna Sobkowiak HIKARI Oleśnica
II miejsce Kinga Lachowicz NIDAN Zielona Góra
III miejsce Anna Chałupczyńska OK Byczyna
Kategoria 16-17 lat chłopców (5-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Michał Danielewicz Kluczborski KK
II miejsce Jakub Misiak Kluczborski KK
III miejsce Dominik Wenglarzy AK Głuchołazy
Kategoria 16-17 lat chłopców (5-1 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Jakub Misiak Kluczborski KK
II miejsce Dominik Wenglarzy AK Głuchołazy
Kategoria senior grupa mieszana (9-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Michał Bartnik CKT Wrocław
II miejsce Beata Olewicz SENTO-KAN Chocianów
III miejsce Danuta Kluczyńska CKT Wrocław
III miejsce Krzysztof Zygmunt CKT Wrocław
Kategoria senior grupa mieszana (9-1 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Łukasz Ząbek KOBU Wrocław
II miejsce Andrzej Krafczyk Głuchołaski KKT
III miejsce Danuta Kluczyńska CKT Wrocław
III miejsce Krzysztof Zygmunt CKT Wrocław

Po zawodach zespół sędziowski wyłonił najlepszych zawodników turnieju oraz najlepszych zawodników Opolskiej Ligi Karate Tradycyjnego w 2019roku, biorąc pod uwagę trzy turnieje, które odbyły się w Wołczynie, Kluczborku i Głuchołazach.
Najlepszą zawodniczką III edycji Opolskiej Ligi Karate Tradycyjnego w Głuchołazach została: Wiktoria Krycka NIDAN Zielona Góra
Najlepszym zawodnikiem III edycji Opolskiej Ligi Karate Tradycyjnego w Głuchołazach został: Mateusz Stoparek HIKARI Oleśnica

Najlepszymi zawodnikami w Opolskiej Lidze Karate Tradycyjnego w 2019 roku zostali:
Młodzik ur. 2012 r. i młodsi
Najlepsza zawodniczka: Liliana Łobos – Kluczborski Klub Karate
Najlepszy zawodnik: Antoni Glinny – Kluczborski Klub Karate
Młodzik ur. 2011 – 2010
Najlepsza zawodniczka: Martyna Mączka – Kluczborski Klub Karate
Najlepszy zawodnik: Kacper Dawicki – Kluczborski Klub Karate
Młodzik ur. 2009 – 2008
Najlepsza zawodniczka: Zofia Studzienna – Akademia Karate Głuchołazy
Najlepszy zawodnik: Bartosz Zamojski – Głuchołaski Klub karate Tradycyjnego
Młodzik ur. 2007 – 2006
Najlepsza zawodniczka: Emily Wotzka – Akademia Karate Tradycyjnego Opole
Najlepszy zawodnik: Patryk Olchawa – Akademia Karate Głuchołazy
Junior Młodszy ur. 2005 - 2004
Najlepsza zawodniczka: Oliwia Grygas – Akademia Karate Tradycyjnego Opole
Najlepszy zawodnik: Maksymilian Klejn – Kluczborski Klub Karate
Junior ur. 2003 - 2002
Najlepsza zawodniczka: Anna Chałupczyńska – Ośrodek Kultury Byczyna
Najlepszy zawodnik: Jakub Misiak – Kluczborski Klub Karate

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia i pomocy sponsorów, którymi byli:
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Starostwo Powiatowe w Nysie, Urząd Miasta i Gminy w Głuchołazach, Market InterMarche w Głuchołazach Państwo Jolanta i Krzysztof Zielińscy, Drukarnia w Pokrzywnej Państwo Iwona i Robert Jakóbczak, Kompleks Turystyczny Sudety Ośrodek Banderoza Pan Jacek Laskowski, Firma „BORAMEX” z Oleśnicy, Piekarnia JUZIUK z Głuchołaz, Firma Krafczyk Akcesoria meblowe oraz pomocy członków, rodziców i sympatyków GKKT, którzy pomogli w organizacji i przygotowaniu Turnieju.