90526620 2624204167820170 5023099376638099456 nW czasie epidemii pamiętajmy nie tylko o higienie osobistej, ale także o dezynfekowaniu przedmiotów znajdujących się w naszym otoczeniu. Jednym z najczęściej używanych jest telefon komórkowy, który wykorzystujemy nie tylko do dzwonienia, ale również m.in. do serfowania w internecie.

 

Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest dbanie o czystość naszych telefonów w czasie walki z koronawirusem.

 

Co prawda smartfona nie możemy wymyć, tak jak myjemy ręce, ale możemy go wyczyścić i zdezynfekować. Na specjalnej stronie ministerstwa, www.gov.pl/koronawirus, można znaleźć informacje i porady m.in. dotyczące dezynfekowania naszych telefonów komórkowych. Co ważne należy to robić regularnie, na przykład przy wykorzystaniu wilgotnych chusteczek nasączonych środkiem dezynfekującym. W sprzedaży dostępne są także specjalne środki do czyszczenia ekranów naszych telefonów. Ważne jest, aby były to preparaty przeznaczone do tego typu sprzętu.

 

Pamiętajmy także, aby nie kłaść telefonu na stole i nie korzystać z niego podczas spożywania posiłków.